27 spalio 2009

Neregėtas trečiojo ketvirčio BVP šuolis istorijoje

Spalio 19 dienos įraše teigėme, jog Lietuvos ekonominio nuosmukio pabaiga – spalio 27-oji, tikėdamiesi, kad bus užfiksuotas trečiojo ketvirčio BVP augimas net įvertinus sezoniškumą. Džiugu, jog taip ir atsitiko. Remiantis ta pačia BVP skaičiavimo metodika, kuria BVP krito 5 penkis ketvirčius iš eilės (!), šįkart fiksuotas 6 proc. augimas. Tuo tarpu naudojant grandininės apimties metodą, tai buvo jau antrasis ketvirtis iš eilės, fiksuojantis teigiamą augimą, kas reiškia, jog krizė – PRAEITYJE.

Šaltinis: Statistikos departamentas

Metinis BVP nuosmukis siekė 14,3 proc. ir buvo mažesnis nei optimistiškiausios analitikų prognozės, kurie tikėjosi 15-25 proc. kritimo. 2010 metais vis dar prognozuojamas ekonomikos kritimas, tačiau, mūsų nuomone, dėl itin žemos palyginamosios bazės 2010 metais nuosmukio gali būti išvengta, o pirmasis teigiamas BVP ketvirtis, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, bus jau 2010 II ketvirtis arba 2010 III ketvirtis.

5 komentarai:

 1. Pritariame sveikam poziuriui i BVP statistika. Mes irgi taip pat manome:

  http://www.nematomaranka.lt/2009/10/ekonomikos-augimas-sugrizo-i-lietuva.html

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ką manote protingieji kurmiai apie Danske užsispyrimą:

  http://balticbusinessnews.com/article/2009/10/27/Danske_doesn_t_believe_in_Lithuania_s_GDP_number

  AtsakytiPanaikinti
 3. galiu pasakyti tik tiek, kad danske lokai - nebenori paskolu dalinti :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Danske pranešime itin keistai atrodo jų skaičiuojamas defliatorius: nuo pat 2004 metų, kai Lietuvoje buvo skaičiuojama infliacija, iki dabar, kai jau kalbama apie defliaciją, defliatorius jų grafike vienos krypties ir beveik visada neigiamas. Tik paskutinįjį ketvirtį jis dar labiau neigiamas ir yra -20%..

  http://danskeanalyse.danskebank.dk/abo/FlashCommentLithuania271009edited/$file/FlashComment_Lithuania_271009_edited.pdf

  AtsakytiPanaikinti
 5. A.Kubilius: „Nereikia turėti jokių iliuzijų, kad gyvenimas lengvės“

  AtsakytiPanaikinti