20 gegužės 2010

Transporto įmonių rodikliai šiais metais gerėjo

Šiandien Statistikos departamentas paskelbė krovinių vežimo geležinkeliais bei krovos ir keleivių skaičiaus uostuose pokyčius per keturis šių metų mėnesius. Visi duomenys rodė teigiamą prieaugį šiais metais, išskyrus vidaus vandenų transporto sektorių.

Šaltinis: LR statistikos departamentas

Tiek geležinkeliais pervežta, tiek uostuose perkrauta daugiau tonų nei kovo mėnesį, atitinkamai 0,4 proc. ir 4,4 proc. Lyginant su 2009 metų balandžiu, prieaugiai būtų dar didesni – atitinkamai 22,9 proc. ir 24 proc. Pokyčiai yra nemaži, tai dar kartą pagrindžia, kad eksportas turėtų rodyti teigiamą rezultatą, nes per sausio-balandžio mėnesį jūrų uostuose pakrauta 13,8 proc., o iškrauta 7,2 proc. daugiau nei pernai.
Sunku teisingai vertinti duomenis iš oro uostų sektoriaus, nes 2009 metais pradžioje skrydžių buvo mažai, atitinkamai keleivių mažiau, krovinių pervežta mažiau. Tai atspindi ir virš 50 proc. išaugę krovinių perkrovimas. Be to, verta paminėti, kad santykinai lėktuvais pervežama labai mažai: 2010 m. per keturis mėnesius pervežta 3,1 proc., kai geležinkelio 15,6 tūkst. tonų.
Vidaus vandenų transporte fiksuojamas krovinių ir keleivių pervežimo sumažėjimas: keleivių vidaus vandenų transportu šiemet naudojosi 24,9 proc. mažiau, o pervežta 8,9 proc. tonų mažiau. Bet vėlgi ši transporto rūšis santykinai maža.

Džiugu, kad fiksuojamas teigiamas prieaugis ne tik lyginant su praėjusių metų atitinkamu periodu, bet ir su praėjusiu mėnesiu. Džiugu, kad prieaugis fiksuojamas pagrindiniuose Lietuvos transporto sektoriuose: geležinkelių ir jūrų uosto.

Regimantas Valentonis

6 komentarai:

 1. Pastebėjau, kad krovinių gabenimas geležinkeliu dabar ypatingai suaktyvėjęs. Šaunu, kad prieaugis teigiamas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Logistika Lietuvoje sparčiai plečiasi, tai galima pastebėti atkreipus dėmesį į Uab big trans.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kokie rodikliai šiais metais?

  _______________________
  Dominykas
  Uab autoexpress

  AtsakytiPanaikinti
 4. Logistika sparčiai plečiasi. nepakeičiama pramonės šaka

  AtsakytiPanaikinti